Výběr jazyka:

Faxování

Zde najdete nejběžnější dotazy a odpovědi k faxování. Pokud zde nějaký dotaz postrádáte, můžete na konci stránky dotaz přidat a my Vám na něj odpovíme emailem.

 • Jakým způsobem je možné odesílat faxy?

  Faxy můžete odesílat několika způsoby. Pro každý jednotlivý fax se přitom můžete rozhodnout pro způsob, který je pro Vás v danou chvíli nejpohodlnější. Nejobvyklejšími způsoby faxování je faxování emailem, z webu a nebo pomocí faxového programu. Existuje však více způsobů, které najdete detailně popsány zde.

 • Jak se dozvím, že byl fax úspěšně odfaxován?

  Po každém odeslaném faxu Vám vždy přijde potvrzující email, který Vám oznámí výsledek faxování. Při použítí faxovacího programu se kromě e-mailu dozvíte výsledek faxu také přímo na monitoru, kde uvidíte výsledek faxování. V případě nedoručení můžete jednoduše z programu zadat požadavat na další pokus o doručení.

 • Za jak dlouho po objednání služby mohou začít faxovat?

  Jakmile vyplníte objednávku služby, je nutné zaplatit finanční kauci, případně předplatné. To můžete uhradit buď bankovním převodem a nebo platební kartou. Ihned jakmile obdržíme tuto platbu, zašleme Vám potvrzující e-mail o aktivaci služby a službu můžete ihned používat. Aktivace služby probíhá jen v pracovní dny. V případě, že máte možnost zaplatit z Raiffeisenbanky (eBanka) a nebo platební kartou, která umožňuje platbu po Internetu, obdržíme platbu nejrychleji.

 • Kolikrát se pokouší služba FAX.cz o doručení?

  Záleží na několika faktorech. Pokud je fax obsazený, pokoušíme se o doručení až sedmkrát a teprve po sedmi neúspěšných pokusech Vám zašleme informaci, že fax nebyl doručen. Časový odstup mezi jednotlivými pokusy je od 30 do 120 sekund. V případě, že je zadáno faxové číslo, které nezvedá fax, ale člověk, případně hlasový záznamník a číslo tak evidentně není správné, snížíme počet opakování jen na 2.

 • Je možné faxy odesílat ikdyž nejsem u svého počítače?

  Ano, z libovolného počítače můžete odkudkoliv odeslat fax naříklad přes webový formulář, kde zadáte Váš registrovaný email pro službu, Vaše heslo a faxové číslo a můžete přiložit dokument k odfaxování nebo napíšete text faxu přimo do formuláře a odešlete.

 • Je možné faxy odesílat z více e-mailů?

  Ano, můžete si zaregistrovat více e-mailů, z kterých pak můžete faxy odesílat. Nemusíte tak pro každý e-mail registrovat zcela novou službu, ale stačí jen doplnit e-mail pro faxování za zvýhodněnou cenu, kterou najdete v ceníku - doplňkové služby.

 • Je možné odesílat faxy z freemailů (např. Seznam.cz, Email.cz, Atlas.cz apod.)?

  Samozřejmě. Faxovat můžete z libovolného e-mailu.

 • Je možné dostávat příchozí faxy na více e-mailů?

  Ano, můžete si zvolit více e-mailů, na které chcete dostávat příchozí faxy z jednoho faxového čísla. Je zde však maximální limit délky všech emailů a to do 128 znaků. Můžete si také objednat více faxových čísel.

 • Je možné mít více příchozích čísel?

  Standardně každý tarif obsahuje jedno faxové číslo pro přijímání faxů. Je však možné doobjednat si neomezené množství dalších faxových čísel, stačí při objednávce vyplnit do poznámky, že vyžadujete více příchozích čísel. Nemusíte si tedy znovu objednávat další službu, za další faxové číslo Vám bude účtován poplatek dle ceníku - doplňkové služby. Takto může například každá osoba ve Vaší firmě mít své vlastní faxové číslo.

 • Je možné si ponechat současné faxové číslo?

  Ano, je možné si přenést Vaše současné faxové číslo k nám a dále jej používat. Nemusíte tak měnit své faxové číslo. Více informací zde.

 • Kam všude mohu faxovat?

  Můžete faxovovat nejen po Česku, ale i do zahraničí. Pouze některá speciální a mobilní čísla jsou blokována, ale mohou být, na přání odblokována.

 • Mohu fax znovu přeposlat?

  Pokud odešlete fax e-mailem, měl by být uložen ve Vaší odeslané poště a tento e-mail můžete znovu přeposlat pro dalčí pokus o doručení faxu. Pokud pro faxování využívate náš faxovací software, můžete fax přeposlat pro další pokus o doručení stiskem jednoho tlačítka.

 • Může mi kdokoliv poslat fax?

  Ano, Vaše FAX.cz faxové číslo funguje jako jakékoliv běžné faxové číslo a kdokoliv Vám tedy může na toto číslo faxovat.

Přidat dotaz
Reference

 • "Každopádně se jedná o povedenou formu moderního oživení letité služby faxování, jež si říká o vyzkoušení”

  Ondřej Bitto, časopis Computer

Zcela zdarma Odeslat zkušební zprávuCtíme vaše soukromí

Objednejte bez rizika na 30 dní TEST